• Автор:

  Positivim
 • Додано:

  2-08-2022, 14:56
 • Коментарів:

  0
 • Переглядів:

  8

Ці унікальні явища трапилися лише один раз в історії й навряд чи повторяться

Наша планета сама по собі виступає в ролі «дива» світла, адже саме тут відбуваються дуже дивні речі. Деякі природні та рукотворні явища можуть більше ніколи не повторитись. Ви коли-небудь бачили сухий Ніагарський водоспад чи повінь із пива? Багато таких явищ зараз можна вивчати лише в історичному контексті.

Висохлий Ніагарський водоспад


Висохлий Ніагарський водоспад

Люди схильні робити помилки, іноді непробачні, але виправні. Ніагарський водоспад вважається найбільшим у світі, але і він може висохнути буквально за кілька днів. Сталося це наприкінці літа 69 року, коли поряд почали проводити роботи з контролю ерозії. Внаслідок таких дій величезна річка та водоспад осушилися на кілька тижнів. Дивно, але навіть у такі моменти туристи продовжували відвідувати водоспад, а деякі змогли пройтися сухим річищем.

Повінь з пива


Повінь з пива

Будинок на вулиці Tottenham Court Road до катастрофи.


Чи хотіли б поплавати в справжньому озері з найчистішого пива? Жителі Лондона змогли відчути на собі незвичайне явище, яке сталося 1814 року. Річ у тому, що в одній із найбільших лондонських пивоварень «Meux and Company Brewery», що на вулиці Tottenham Court Road трапилася катастрофа – розірвало величезну цистерну з пінним напоєм. Уся ця маса буквально хвилею накрила прилеглі вулиці та будинки. Щобільше кілька людей загинули – потонули у пиві, а ще один помер через надмірне вживання пива.

Геомагнітна буря 1859 або Каррінгтонська подія


Геомагнітна буря 1859 або Каррінгтонська подія

Сонячні плями 1 вересня 1859 р., замальовка Річарда Каррінгтона.


Найсильніший спалах на світилі стався 1859 року. Вчені змогли встановити, що буря була найпотужнішою за 500 років. На той момент у світі було ще мало електроніки та техніки, тому з ладу вийшли лише телеграфні лінії. Однак, якщо така буря пройшла зараз, наш світ ще дуже довго відновлювався від катастрофи. Швидше за все з ладу вийшла б вся сучасна електроніка.

Знищення чорної віспи


Знищення чорної віспи

Вакцина від натуральної (чорної) віспи


Чорна віспа досить небезпечне захворювання, яке до середини минулого століття забирало понад 2 млн життів на рік. Вчені вирішили повністю нівелювати всі ризики — знищити інфекцію і змогли досягти результату. Останній випадок зараження було зафіксовано наприкінці 70-х років минулого століття. Зараз чорна віспа вважається повністю «вимерлим» захворюванням, хоча хтозна, що на нас чекає після 2022 року.

Подорож у бік Урана та Нептуна


Подорож у бік Урана та Нептуна


Ці дві планети Сонячної системи практично повністю складаються з льоду та сірководню. Єдиний космічний зонд зумів побувати на максимально близькій відстані від поверхні – Вояджер-2 у 1986-1989 роках. Наразі вчені точно знають, що атмосфера Урану майже на 85% складається з водню, а під нею знаходиться справжній океан. Крім того, на поверхні планети було зафіксовано величезні гейзери.

Поділіться з друзями. Просунемо український контент разом.
Повернутись
Інформація
Відвідувачі, які перебувають у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Додати коментар:

 • Смайлики і люди
  Тварини і природа
  Їжа і напої
  Активність
  Порожі й місця
  Предмети
  Символи
  Прапори
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий